YouTube – Polskie kanały, które oglądam i polecam. (#2)

Witajcie w kolejnej części artykułu, gdzie przedstawiam wam moje ulubione kanały na YouTube. A dzisiaj przyszedł czas na dalszy ciąg polskiego YT i tak jak ostatnio, nie jest to ranking :)

 

1. Grupa Filmowa Darwin

https://www.youtube.com/channel/UCkPjHTuNd_ycm__29dXM3Nw

Ci z was, którzy często zaglądają na YT na pewno musieli przynajmniej usłyszeć o tym kanale, a jeśli nie, to z pewnością kiedyś usłyszą na pewno. Bez mała, jeden z najbardziej profesjonalnie prowadzonych kanałów na polskim You Tubie. Darwini słyną szczególnie z cyklu filmów „Wielkie Konflikty”, gdzie z doskonałym poczuciem humoru zderzają ze sobą słynne postaci z historii lub też fikcyjne. Właściwie każdy z ich materiałów jest jedną małą perełką. Doskonałe aktorstwo, świeże pomysły i błyskotliwy humor, czego chcieć więcej?

 

2. Quaz

https://www.youtube.com/channel/UCC9ZIpLRneyc3gyoCrEj1uw

 

Kolejny z moich ulubionych kanałów gamingowych. Jego siłą są świetnie i bardzo kreatywnie zaaranżowane recenzje gier wideo, każde z używaniem rekwizytów i praktycznie zawsze ma bardzo różną formę. Wszystkie pełne humoru i pasji. Są tu też relacje z branżowych eventów, zabawne filmy o glitchach oraz ciekawe vlogi o różnych zagadnieniach około growych. Dla fanów gier pozycja obowiązkowa.

3. Z Dupy

https://www.youtube.com/channel/UCNhtAn1MT600xiNiX8ErnyQ

 

Dla niektórych kanał Macieja Dąbrowskiego może być bardzo kontrowersyjny i odrzucać wulgarnością, ale to tylko powierzchowne wrażenie. Pod jej warstwą widać jednak dużo fajnych życiowych spostrzeżeń i posuniętą do granic możliwości szczerość. A jeśli lubicie nieco kontrowersyjny humor to poczujecie się tutaj jak w domu. Ja osobiście lubię tu zaglądać ze względu na fajny przekaz, które niosą materiały, no i by poprawić sobie nastrój w nudne szare dni.

4. Paweł Opydo

https://www.youtube.com/channel/UCiKzYFOlapuCIwZ5V5FTBAg

Paweł Opydo jest przede wszystkim blogerem, ale ma również swój kanał. Jego głównym cyklem są „Złe Książki” gdzie w humorystyczny sposób autor dokonuje analizy różnych dzieł literackich, z reguły raczej kiepskich. Świetne poczucie humoru, ciekawe porównania, spostrzeżenia, nie mówiąc o dających do myślenia vlogach. Warto sprawdzić.

 

5. Czarne Owce Show

https://www.youtube.com/channel/UCeMbJVcYAwc6OF_0rDF0_6A

Kanał dwóch nie dających się nie lubić gości, którzy spotykając się raz na jakiś czas, rozprawiają na tematy wszelakie w długaśnym vlogu. Czasami wulgarnie, czasami kontrowersyjnie, ale zawsze szczerze. No cóż, Kierownik i Dakann to bardzo barwne postacie, ich opowieści potrafią rozbawić i tak wciągnąć, że nie zauważa się upływu czasu. Mało który kanał sprawia mi tyle radości, polecam, nie pożałujecie ;)

 

  • Oglądam Grupę Darwina – są świetni! Dobrze powiedziane: świeże pomysły i błyskotliwy humor:) najbardziej chyba bawi mnie "Hitler VS Bóg" ;)
    ___
    prawda subiektywna