YouTube – Polskie kanały, które oglądam i polecam. (#1)

 

Witam, dzisiaj zaprezentuję wam kanały na YouTubie, które uważnie śledzę i na bieżąco oglądam. Są one z bardzo wielu kategorii i myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie jest to ranking, więc pozycja w numeracji jest przypadkowa. Życzę miłej lektury.

 
Uwielbiam YouTube, właściwie już od wielu lat zastępuje mi telewizję. Jest to na pewno dzięki niesamowitej różnorodności kanałów na nim zawartych i całkowitej wolności wyboru tego co chcemy oglądać. Sądzę, iż każda, dosłownie osoba byłaby w stanie znaleźć coś ciekawego dla siebie, a oto moja lista ulubionych.
 

1. Remigiusz „Rock” Maciaszek.

 
Jest to właściwie jeden z pierwszych kanałów, które zacząłem subskrybować. Jest on przeznaczony przede wszystkim grom wideo, filmy typu zagrajmy, sieciowe zmagania razem z innymi youtube’rami, czy też listy premier na każdy miesiąc. Siłą tego kanału są jednak niesamowicie ciekawe vlogi. Zawsze z humorem, lekkie, ale największą ich zaletą są świetnie opowiadane historie. Jest to zasługa samego Rocka, jest on zawsze spokojny i miły, ma po prostu talent do snucia fajnych opowieści, nawet w czasie grania w gry.
 

2. Patryk „Rojo” Rojewski.

 

Kolejny kanał gamingowy. Roja oglądam już od 2012 roku i był pierwszym, którego zasubskrybowałem. Właściwie też w tym samym czasie co Rocka, a to dzięki ich słynnemu duetowi. Lubię ten kanał z bardzo wielu względów, chociażby za szalony humor i ogólnie pozytywne pie*dolnięcie Roja, ale też za pełne pasji i zaangażowania materiały o grach. Jednak nie tylko o nich są tutaj filmy, ale również relacje z imprez branżowych, z organizowanych przez niego samego „Paintball-ów z Rojem”, Są też tutaj arcyciekawe vlogi na różne tematy, unboxingi, wywiady, relacje z podróży i wiele innych.
 

3. Krzysztof Gonciarz.

 

Jeśli ktokolwiek z was często ogląda filmy na YT, to nie mógł nie słyszeć o Krzysztofie. Znany z satyrycznej serii „Zapytaj Beczkę” oraz z wielu materiałów o życiu w Tokio. Teraz jednak, jego głównym cyklem są codzienne vlogi, czasami zabawne, ale też dające do myślenia. Siłą tego kanału jest doskonała jakość wszystkich filmów, właściwie może nawet najlepsza na polskim YouTubie. Polecam bardzo.

4. Mietczyński.

 

Tego kanału raczej nie muszę przedstawiać. Znany z cyklu analiz kiepskich polskich filmów – „Masochista”. Są to materiały z doskonałym poczuciem humoru, pełne ciekawych spostrzeżeń i to wszystko z powagą w głosie, nie raz rozśmieszały mnie do łez. Na poprawę humoru nie ma nic lepszego. Warto też wspomnieć o świetnych streszczeniach lektur maturalnych, tak samo zabawnych, jak pozostałej części jego filmów.

5. Życie na Wózku.

 

Na koniec dość świeży kanał, ale za to jaki. Prowadzi go  23-letni Rafał z Suwałk, niepełnosprawny człowiek o niesamowitej pogodzie ducha i bardzo optymistycznym podejściu do życia. Filmy na jego kanale nawet mi, również niepełnosprawnej osobie, dają ogromną ilość motywacji i energii do działania na cały dzień. Bardzo polecam śledzić. Aktualnie Rafał prowadzi niemal codziennie wieczorem, transmisje na żywo z widzami, warto zajrzeć :)
 
No i to by było na tyle kanałów, które polecam. Zapraszam za tydzień na kolejną część tego artykułu. Piszcie w komentarzach jakie wy polecacie kanały, może dzięki temu i ja coś odkryję.