Wszyscy nominują, to nominuję i ja! – SHARE WEEK 2018

share week 2018

Trochę się już zdążyłem nablogować, w dobrym więc guście byłoby zacząć polecać kogoś więcej, niż tylko własną, blogerską gębę. A, że trwa jeszcze Share Week, to zdecydowałem się wziąć udział i też kogoś nominować.

 

Co to u licha Share Week? Jest to doroczna inicjatywa Andrzeja Tucholskiego, w której blogerzy z całych internetów zaczynają miziać się wzajemnie klawiaturami i nominować innych twórców do miana najbardziej wpływowego lub inspirującego autora. W skrócie: autorzy, głosują na autorów, więc są to takie nasze branżowe Telekamery.

Share Week to dla mnie osobiście coroczna okazja do zapoznania się blogami, o których często nigdy nie słyszałem, potężna dawka inspiracji oraz kop do motywacji, by w końcu i samemu tam trafić. Tyle słowem wstępu, bierzmy się do ceremoniału.

A moje trzy nominacje pójdą do…

Pani Miniaturowa – Agata Grzesik

Blog Agaty spędza mi sen z powiek od dobrych paru miesięcy, no bo to jest po prostu skandal, że można pisać z taką lekkością i częstotliwością, ogarniając przy tym jednocześnie Omena, Gajowego, a nawet wymianę stawu biodrowego! Pani Miniaturowa nie stroni przy tym od tematów trudnych i niezwykle osobistych, dotyczących także jej niepełnosprawności. Ale nie bójcie żaby, autorka to typ heheszkowatej śmieszki, więc z niemal każdego jej tekstu bije szurnięte poczucie humoru i wprost wylewa się dystans do siebie. Czytając wpisy Miniaturowej mam zawsze wrażenie jakbym odbywał pogawędkę z serdeczną koleżanką przy herbacie. Skubana nawet prostym wpisem na fejsie potrafi zrobić dzień i dać kopa do motywacji!

Zaniczka – Renata Orłowska

Kolejną osobą na mojej liście nominacji jest Zaniczka, współtwórczyni grupy szalonych KOTów, dumna właścicielka dwóch kocisk rasy Sfinks (choć nie każdy nazywa je kotami :P) i żywy dowód na to, że w niezdrowym ciele, może istnieć zdrowy duch. Dlaczego akurat ten blog? Za robienie cholernie dobrej roboty na rzecz niepełnosprawnych, bo jednak edukacji w naszym społeczeństwie nigdy za wiele i barier do obnażania nie brakuje. A niewielu blogerów potrafiłoby przybliżyć problematykę inwalidztwa w równie przestępny sposób, co Renata. Uwielbiam za aktywność godną prawdziwego działacza, hart ducha, inspirację oraz poruszanie tematów trudnych bez przesadnego lukrowania. Blog Zaniczki to dla mnie również rodzaj latarni morskiej, na wzburzonym morzu blogosfery. Wskazuje mi kierunek w jakim chciałbym zmierzać.

Piątkowy Kącik Nienawiści Dla Ludzkości – Anna M. Pawłowska

Gdybym miał do kogoś porównać Ankę Pawłowską, to byłaby to łotrzyca z gier RPG, wspierająca drużynę swoim sztyletem i szelmowskim uśmiechem. No wiecie, taka kobita, z którą się chodzi konie kraść. Łotrzyk ze swoim kozikiem preferuje zadawanie obrażeń krytycznych i takie też są wpisy tej autorki, pełne trafiających w punkt ripost oraz metafor. Z kolei gdyby porównać autorkę do snajpera rodem z sieciowych strzelanek, to z pewnością byłaby ona strzelcem uzbrojonym w Kar98k. Bo tylko chirurgiczna precyzja karabinu wyborowego może równać się celnością sarkazmu panny Anny. A po za tym uwielbiam za te skandalicznie nierzetelne, wręcz propagandowe podsumowania tygodnia, ubóstwiam!

 

No i z bani! Miały być trzy nominacje, są trzy nominacje! Także tego, do przyszłego roku ;)

  • Bardzo dobre nominacje, nic dodać, nic ująć. Zna, czytam oraz lubię całą trójkę :)

  • Popieram wybór! :D

  • Świetne nominacje. W pełni zasłużone:)