Podsumowanie miesiąca blogowania.

 

Minęło już w sumie dwa miesiące od kiedy prowadzę ten blog, czas więc podsumować moje postępy w jego rozwoju. Zdradzę też swój aktualny cel, do którego zamierzam w najbliższym czasie intensywnie dążyć.

 

Ostatni miesiąc blogowania był na prawdę niezły, widać postęp, powolny ale jest. Dużo nauczyły mnie książki o blogowaniu, które niedawno miałem przyjemność czytać. Były to „Bloger”, „Blog, Pisz, Kreuj, Zarabiaj” oraz „Social Media Start”, wszystkie autorstwa Tomasza Tomczyka. Jak ktoś z was myślał o założeniu swojego bloga to polecam przeczytać te książki na początek. Sporo rad o jakich tam przeczytałem staram się powoli wprowadzać, zmieniłem chociażby szablon na jasny i prosty, no i systematycznie notuję sobie wszystkie pomysły na ciekawe wpisy. Muszę przyznać, że te książki bardzo mnie zachęciły do dalszego pisania i stwierdzam jedno, blog to chyba mój najlepszy pomysł na jaki wpadłem. Wyświetlenia są niezłe nawet, a to bardzo dobry znak i dobrze wróży na przyszłość.

 

Trzy z moich tekstów już dały rade dobić do ponad trzystu wyświetleń (1#, 2# i 3#), samo to już jest motywujące i czuję, że mam potencjał by pisać takich więcej. Jak na razie największy skok w odsłonach dał mi ostatnio unboxing na kanale youtubowym Patryka „Roja” Rojewskiego, może nie dało mi to dużej ilości stałych czytelników, ale na pewno podniosło na duchu. Większość, na tą chwilę, czytelników przynosi mi fanpage na Facebooku, dobiłem do 142 polubień, tylko mam ciągle problem z tym, iż nie wiem co na nim pisać oprócz informacji o nowych wpisach, no nic, może kiedyś coś wymyślę. Mimo tego nawet nieźle ten profil funkcjonuje, cały czas widać progres w liczbie nowych polubień, kolejny dobry znak.

Moim głównym celem jest na dzień dzisiejszy zdobycie 1000 polubień na profilu bloga na Facebooku. Jednym z moich pomysłów na osiągnięcie tego celu jest zakup kamery internetowej by z jej pomocą robić fajne zdjęcia w różnych zabawnych nakryciach głowy, okularach, itd.. Przy okazji rozwijałbym swój profil na Instagramie i byłoby to niezłe urozmaicenie do moich wpisów. W planach mam również nagrywanie takich mini-vlogów, ale o ile przełamię swoje opory przed robieniem tego, bo na razie nie jestem gotowy ;) Teraz czekam na przelew pieniędzy z tego 1% i wtedy kupię tą kamerę, a tymczasem biorę się za pisanie kolejnych tekstów.