Nowy rok, nowy początek.

Kolejny rok znów za nami. Nadszedł czas podsumowań i planów na przyszłość. Powiedziałbym nawet postanowień, ale podobno większość z nich i tak zostanie porzuconych w pierwszym tygodniu. Lepiej więc nic nie postanawiać, a po prostu działać, krok po kroku, bez żadnej spiny. A oto moje małe podsumowanie i plany na ten nowy rok.

Stary rok

Minęły już 3 miesiące odkąd założyłem swojego bloga i nie powiem, trochę mnie to wciągnęło, czuję, że robię postępy z każdym kolejnym tekstem. Szczególnie bardzo cieszy mnie dość spora, jak na krótki czas blogowania, ilość odsłon. Oczywiście nawet jeszcze nie musnąłem pułapu odsłon profesjonalnych blogerów, ale dla takiego mnie to i tak nie lada osiągnięcie. W ostatnim miesiącu było to 2180 wyświetleń, a od początku prowadzenie bloga 7220.

Myślę, że jak na początek to niezły wynik. Kupiłem też w końcu kamerkę internetową i już zdążyłem porobić parę fajnych fotek, nie są może szczególnie powalającej jakości, ale na mój pierwszy sprzęt wystarczy. Umiejętności w pisaniu powoli mi wzrastają, nadal jednak mnóstwo pracy przede mną i wiele do nauczenia się, ale będę próbował cały czas iść konsekwentnie naprzód.

Nowy rok

Mam przeczucie, że 2017 to będzie dla mnie przełomowy rok. Moim głównym priorytetem jest na tą chwilę kontynuacja rozwoju bloga i w dalszej perspektywie rozpocząć jego komercjalizację. Najpierw jednak zdobędę więcej czytelników, jeśli mi się to już uda, kolejnym krokiem będzie przeniesienie się z platformy Blogger na WordPress i własną domenę. Ale to tylko takie luźnie założenie, jak dam radę systematycznie pisać przez kolejne pół roku to wtedy poważniej się nad tym zastanowię.

Muszę zacząć też częściej udzielać się na Twitterze, tylko zupełnie nie ogarniam tego medium i nie mam pomysłu na jego rozwój. Tylko trudno rozwijać coś bez żadnych odbiorców, no cóż, zacznę tam pisać dopiero gdy trochę się ich zbierze. W ogóle mam problem z social media, nigdy nie wiem co udostępniać, muszę nad tym ostro popracować.

Tak wyglądają moje plany na ten rok, obym miał wystarczający zapał by je wykonać.

Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku!

Zapraszam do obserwowania i polubienia moich profili w portalach społecznościowych. Na bieżąco pojawiają się tam zdjęcia i wszelkie aktualności na temat bloga, i nie tylko ;)