Niedzielink, czyli ciekawe linki #6

ciekawe linki

Kolejny przegląd fascynujących linków czas zacząć. Tym razem poszalejemy z youtubowymi filmami. Dowiecie się z nich m.in. dlaczego „Kobiety bez wstydu” to zły film, kiedy zaczyna się życie i paru słów o hipokryzji.


Masochista 52 – „Kobiety bez wstydu”

Kojarzycie Miecia Mietczyńskiego? Głupie pytanie, pewnie, że znacie. Okrętem flagowym jego kanału youtubowego jest oczywiście cykl Masochista, czyli prześmiewcze analizy katastrofalnie złych, polskich produkcji filmowych. Tym razem na warsztat nasz Masochista wziął film komediowy niejakiego Witolda Orzechowskiego. Co tu dużo mówić, kawał iście wybitnego dzieła kinematografii. „Szkoda”, że tylko w kategorii dna i wodorostów. Dawno się tak nie śmiałem z zażenowania widząc tak zły wyrób filmopodobny, a to były tylko krótkie jego fragmenty (!). Musicie zobaczyć tą analizę, Mietek ciągle w formie, a banan na zdradzieckiej mordzie gwarantowany.

Optymistyczny Nihilizm

O kanale Kurzgesagt już wspominałem w jednym z poprzednich Niedzielinków. Pełno tam czysto naukowych dywagacji, chociażby z dziedziny astronomii. A to jak wiadomo temat mogący wywołać niemalże stan depresyjny, co nie dziwne, biorąc pod uwagę naszą małość w stosunku do Wszechświata. W trosce o stan naszych głów, zespół tworzący ten kanał proponuje nam filozofię, którą nazwali „optymistycznym nihilizmem”. Pozytywnym podejściem do demotywujących faktów. Mocny towar, choć trochę podnosi na duchu.

Moment zapłodnienia, czyli kiedy zaczyna się życie?

Blogerkę Kasię Gandor znać powinien każdy szanujący się czytelnik lub miłośnik nauki. Do tego niedawno wystartował jej nowy kanał na YT, gdzie Kasia, w jak zwykle, arcyciekawy sposób zajmuje się zagadnieniami współczesnej nauki. Dołóżcie do tego świetne rysunki i rzeczowe wyjaśnienia zawiłości problemu, a macie ucztę dla mózgu. Weźmy taki moment powstania ludzkiego życia, temat fascynujący, a zarazem kontrowersyjny dla niektórych, ale czy aby na pewno wiemy, która chwila to ta właściwa? Przekonajcie się sami.

Największy hipokryta w polskim internecie

Jak bumerang co jakiś czas wraca do mnie temat o wyższości starszych pokoleń nad młodszymi, który już kiedyś nawet poruszałem. Tym razem dowiedziałem się od pewnego Czarodzieja, że niby z powodu urodzenia się w erze internetu, nowi nastolatkowie są już zepsuci i nieśmiertelnego: „a kiedyś to było lepiej”. Cóż, moją ripostą na te wypowiedzi będzie nowy wpis, ale to w późniejszym terminie. Dziś lepiej przekaże głos Fangottenowi i jego zacnej analizie tego bełkotu. Tępienie hipokryzji zawsze na propsie, toteż zapraszam do oglądania. Śmiech i żenada bardzo możliwa.

Człowiek, który maluje ubrania

Na koniec coś dla fanów rękodzieła i odjechanych koszulek. Kasia to artystka z Sandomierza, która nie mogąc znaleźć pracy wzięła sprawy w swoje ręce i zajęła się farbowaniem koszulek. Bo jak sama stwierdziła: „po co ludzie mają nosić to samo?” Uwielbiam takie inicjatywy, pozytywne zakręcenie, plus kreatywność i ciekawy biznes gotowy. Pogoń za marzeniami, zawsze pozytywna idea :)

***

Podobał się tekst? Udostępnij go! Zajmie to moment, a pomoże mi w rozwoju. Pod postem są ikonki, Dzięki ;)

Chcesz dodać mi motywacji do dalszej roboty? Zostaw komentarz.

Polub również fanpage bloga, by być na bieżąco z najnowszymi wpisami.

Jeśli lubisz gry wideo, to zapraszam też na mój profil na Instagramie.