Niedzielink, czyli ciekawe linki #4

ciekawe linki

W końcu zawitał Niedzielink, czyli mój tygodniowy przegląd linków. W poprzednim tygodniu nie dałem rady znaleźć nic wystarczająco dobrego, ale tym razem czas stanąć na wysokości zadanie. To jedziemy…

 

Dzisiaj kolejna porcja wiedzy i edukacji, przy dość nietypowej ścieżce dźwiękowej.

Bo chłopcy już tacy są

Na pierwszy ogień materiał znanego twórcy internetowego, Pawła Opydo. Tym razem wziął on na tapetę dość oczywisty problem, który wciąż jest dziwnie bagatelizowany. Chodzi o tzw. końskie zaloty i niekonsekwentne ich traktowanie. No bo zobaczcie, gdy chłopiec ciągnie za włosy koleżankę, to tłumaczy się go słowami „bo chłopcy już tak mają” i nie ma za to kary, a jak dziewczynki zachowają się w podobny sposób to dostają uwagę. A przecież przemoc to przemoc i zawsze powinna być karana.

Fantastyka Akceptowalnie Nienaukowa

Zmieniamy temat na bardziej naukowy. Znów materiał od SciFuna i kolejny ciekawy link do kolekcji. Każdy fan filmów lub gier science-fiction wie, że czasem dla dobra akcji trzeba przymknąć oko na takie nieścisłości, jak dźwięk w kosmosie czy odległości między asteroidami. SciFun zabrał się za to zagadnienie w typowej dla siebie formie i dostarczył całej masy ciekawostek naukowych, czego chcieć więcej?

79 piosenek, które większość z nas słyszała, ale nie zna ich tytułów

Mieliście kiedyś taką sytuację, że oglądacie jakiś film lub program telewizyjny i nagle w tle pojawia się wpadająca w ucho melodia? Najgorsze przy takiej sytuacji jest to, iż jedyne co wiemy o utworze to jego brzmienie, a jak niby w wyszukiwarce wpisać sam dźwięk? Znalazłem jednak ciekawy filmik na YT, który częściowo rozwiązuje ten problem ;)

Nie bądźmy dla siebie tacy surowi

Słyszeliście kiedyś o syndromie oszusta? Osoby cierpiące na tą przypadłość mają zwykle bardzo niską samoocenę. Gdy osiągają sukces często mówią przy tym, że nie zasłużyli, że to tylko pomyłka lub przypadek, zwykłe zrządzenie losu, a nie wynik ich ciężkiej pracy. Z tym ciekawym zagadnieniem zmierzył się bloger Kłosiński i stworzył kolejny świetny wpis. Polecam.

O co chodzi z leczniczą marihuaną?

 

Na koniec bardzo obszerny tekst z bloga slwstr.net na temat leczniczej marihuany, z której rzekomymi cudownymi właściwościami nie jest tak bardzo różowo. O ile jest słuszność w jej legalizacji, to nie można jej forsować życzeniowym myśleniem, a faktami. Świetny i arcyciekawy wpis, całym sercem rekomenduję :)

 

To już wszystko co na dziś przygotowałem, do następnej niedzieli, hej.

***

Podobał się tekst? Udostępnij go! Zajmie to moment, a pomoże mi w rozwoju. Pod postem są ikonki, Dzięki ;)

Chcesz dodać mi motywacji do dalszej roboty? Zostaw komentarz.

Polub również fanpage bloga, by być na bieżąco z najnowszymi wpisami.

Jeśli lubisz gry wideo, to zapraszam też na mój profil na Instagramie.