Niedzielink, czyli ciekawe linki #3

ciekawe linki

Ostatni dzień tygodnia chyli się już ku końcowi i jak zwykle zapraszam was na kolejny przegląd ciekawych linków. Dziś dowiecie się trochę o korekcji wzroku, jak odróżnić prawdę od fałszu, coś o dniu pracy policjanta i parę innych drobiazgów. Miłego przeglądania.

 

Z życia polskiego krawężnika

Profesja stróża prawa nigdy nie należała do szczególnie łatwego czy wdzięcznego do wykonywania zawodu. Jednak praca z ludźmi, szczególnie ofiarami lub sprawcami przestępstw jak żadna inna dostarcza masy fascynujących opowieści. Uwielbiam czytać takie barwne anegdoty, nie dość, że często zawierają sporą dawkę humoru, to jeszcze możemy dowiedzieć się jak wygląda zwykły dzień z życia pracownika służby publicznej.

Plusy i minusy różnych metod korekcji wzroku

Od wielu lat w związku z moją krótkowzrocznością jestem zmuszony nosić okulary i potrafię zrozumieć chęć znalezienia alternatywy do tej metody korekcji wzroku. Ja raczej korzystać z soczewek nie zamierzam, podobnie z zabiegu laserem, ale czytałem ten wpis z niekrytą ciekawością, może i zaciekawi Was.

Krótki film o prawdzie i fałszu

Szczerze mówiąc ten film oglądałem już sporo czasu temu, ale jest tak świetnie zrobiony, że grzechem było by go nie umieścić tutaj. W dzisiejszym świecie fake news i coraz powszechniejszej ignorancji wśród społeczeństwa na wagę złota stają się właśnie takie filmiki. Dużo tutaj o pułapkach ludzkiego umysłu, manipulacji i tego jak łatwo wpadamy w błędne założenia. Bardzo pouczający materiał, dosłownie każdy człowiek powinien go choć raz obejrzeć. Wbrew nazwie to strasznie obszerny film, więc do oglądania trzeba zarezerwować 1 h 40 min, ale całkowicie warto.

Czy roboty zasługują na prawa?

Temat sztucznej inteligencji dzięki książkom i filmom science-fiction zawsze mnie w jakiś sposób fascynował. Wizja samoświadomych maszyn być może jest jeszcze daleka do spełnienia, ale czasem lubię sobie porozmyślać co by było gdyby. Twórcy tego filmu też zadali sobie parę podobnych pytań, choćby o to czym w ogóle jest świadomość? Polecam, dużo wiedzy i do tego w łatwo przyswajalnej formie. Są polskie napisy.

Czy da się jeździć samochodem bez użycia rąk?

Na koniec coś dla mało zmotywowanych. W filmiku znajdziecie odpowiedź na powyższe pytanie. Kierowcą limuzyny w tym filmiku jest dość znanym drifterem i osiągnął już kilka sukcesów, mimo pewnego drobnego szczegółu w swojej osobie. Jednak to po prostu trzeba zobaczyć, pozytywna energia gwarantowana.

***

Podobał się tekst? Udostępnij go! Zajmie to moment, a pomoże mi w rozwoju. Pod postem są ikonki, Dzięki ;)

Chcesz dodać mi motywacji do dalszej roboty? Zostaw komentarz.

Polub również fanpage bloga, by być na bieżąco z najnowszymi wpisami.

Jeśli lubisz gry wideo, to zapraszam też na mój profil na Instagramie.