Niedzielink, czyli ciekawe linki #2

ciekawe linki

Wybiła kolejna niedziela, na szczęście razem z pierwszymi czysto wiosennymi promieniami słońca. Miło mi powitać Was w kolejnej odsłonie tygodniowego przeglądu ciekawych linków. Do dzieła!

 

Tym razem dużo filmów edukacyjnych, trochę poważnie, ale też z jajem. Idealne rozluźnienie przed sądnym poniedziałkowym porankiem.

 

Na Gałęzi – Jak kręcono Rogue One?

Są tu jacyś fani Gwiezdnych Wojen? Warto więc zapoznać się z kulisami produkcji najnowszej odsłony tej zacnej serii, czyli Rogue One. A gdzie indziej o lepszą analizę wizualnej strony filmu, niż na kanale Na Gałęzi? Z całego serca polecam też inne filmiki tego zacnego twórcy. Nie lada gratka dla każdego filmowo-serialowego maniaka. Każdy aspekt wizualny i kompozycyjny w lekkiej oraz bardzo przestępnej formie. Kto nie widział, niech czym prędzej nadrabia.

Zimny maj, a globalne ocieplenie

Z każdą zimną pogodową anomalią zawsze idą w parze te same komentarze: „globalne ocieplenie, a przecież zimno jest”, które tylko udowadniają jak ignorancja potrafi być silna. Najczęstszym błędem poznawczym przy takiego rodzaju anomaliach jest błędne założenie, że lokalna pogoda równa się klimatowi. Na przeciw tym zarzutom wyszedł blog Crazy Nauka, który zajął się tym zagadnieniem i wyjaśnił wątpliwości co do majowej pogoda. Nie ma jak szczypta nauki.

Czy warto palić papierosy?

Co by było gdyby nikotyna była dresem? Czy papierosy to jak mawiają warto palić? Tyle pytań, a odpowiedzi na nie warto poszukać na kanale Najprościej mówiąc, gdzie dwóch lekko szurniętych studentów z miłą chęcią wyjaśnią wszelkie nieścisłości. Teraz zajęli się starym dobrym dymkiem. Z jakim skutkiem? Sprawdźcie sami.

Historia świata w niecałe 20 minut

Interesowało was kiedyś jak powstał nasz błękitny świat? No pewnie, że tak, jak zresztą każdy. Ale jednak przebijanie się przez te naukowe tomiska zajęło by wieki całe, a tu mleko na gazie zostawione, do pierwszego nie starcza. Jak znaleźć czas na te egzystencjalne rozważania, gdy cały świat czegoś od ciebie chce? Zapodaj sobie całą tą wiedzę w formie 19 minutowej pigułki. Przed użyciem skonsultuj się z lekarzem lub lokalnym dilerem, bo to będzie ostra jazda.

Rozważania na temat czytelnictwa

Jak co roku, jesteśmy świadkami alarmujących wniosków o kolejnym spadku czytelnictwa w Polsce. Armageddon, olaboga, ale czy czasem nie wynika to z innych powodów niż myślimy? Może to pozorna elitarność książkowego hobby jest tą tajemniczą przyczyną? Warto się tego dowiedzieć z lektury najnowszego wpisu na blogu Catus Geekus. Pokrzepiający tekst.

Bob Dylan – The Times They Are A Changin’

W ramach bonusu i na zakończenie piosenka, która wryła mi się w pamięć po obejrzeniu filmu Watchmen. Motyw muzyczny z intra tego zacnego filmu autorstwa, od niedawna też noblisty, Boba Dylana. Ponadczasowy klasyk z lat 60-tych, zawsze aktualny tekst, optymistyczna melodia, sam miód na moje uszy. Trzymajcie się :)

***

Podobał się tekst? Udostępnij go! Zajmie to moment, a pomoże mi w rozwoju. Pod postem są ikonki, Dzięki ;)

Chcesz dodać mi motywacji do dalszej roboty? Zostaw komentarz.

Polub również fanpage bloga, by być na bieżąco z najnowszymi wpisami.

Jeśli lubisz gry wideo, to zapraszam też na mój profil na Instagramie.