Niedzielink, czyli ciekawe linki #1

ciekawe linki

Tym wpisem chciałbym rozpocząć na blogu pewien cykl. Każdej niedzieli będę się z Wami dzielił różnymi linkami, które uda mi się wyciągnąć w ciągu minionego tygodnia z czeluści internetu. Będą to treści, które w jakiś sposób mnie zaciekawiły, rozśmieszyły lub dały do myślenia. Nie przedłużając, zaczynajmy.

 

Dzisiaj pośmiejemy się z występów legendarnych stand-uperów, zachwycimy zwiastunem dobrego filmu i dowiemy czegoś wartościowego. Dla każdego, coś miłego.

 

George Carlin – „Męska choroba”

Jeśli nie wiecie kim był George Carlin, to najlepszym na niego określeniem będą słowa – amerykańska legenda stand-up’u (świętej pamięci już niestety). Jego czarny humor i bezkompromisowe podejście do życia zawarte w występach bawi mnie, jak mało co. Być może nie z każdą jego prześmiewczą tezą się zgadzałem, ale nie sposób odmówić mu racji w wielu innych. Najlepszym tego przykładem jest właśnie ten link. Carlin rozprawia się tutaj z etosem „prawdziwego” mężczyzny, w swoim słynnym prześmiewczym stylu, dużo w tym racji.

Zwiastun filmu „Dunkierka”

Christophera Nolana przedstawiać chyba nie muszę. Tym razem reżyser „Interstellar” bierze się za kino wojenne. Widać jednak, że „Dunkierka” będzie trochę innym filmem niż taki „Szeregowiec Ryan”, ale znając Nolana z pewnością można liczyć na, co najmniej, dobry film. Cieszy również wykorzystanie mniej oklepanego epizodu II wojny światowej, jakim była ewakuacja Dunkierki, zawsze jakaś odmiana.

Wywiad z byłym, polskim korespondentem wojennym

Uwielbiam wywiady z ciekawymi ludźmi i nie inaczej było w tym przypadku. „Żadne zdjęcie nie jest warte śmierci” głosi sam tytuł artykułu i od razu wiadomo, że będzie to coś mocnego i rzeczywiście tak było. Sporo wstrząsających opowieści o pracy fotografa w strefie działań wojennych, pełne gorzkich słów. Gorąco zalecam lekturę, warto.

Słów kilka o Unii Europejskiej

Film z popularnonaukowego kanału na YT: Kurzgesagt – In a Nutshell, który przy okazji, bardzo polecam. Tym razem materiał na temat Unii Europejskiej, o zaletach i wadach tej organizacji w pigułce. Co by nie mówić, Unia ma ogromną ilość pozytywnych stron i mimo problemów trzeba o nich pamiętać. Ale nie martwcie się, materiał ten nie staje po żadnej stronie, więc jak najbardziej warto oglądać. Polecam włączyć polskie napisy.

Lois CK – Nietoperze

Był George Carlin, to teraz czas na kolejną wybitną osobowość stand-up’u. O ile Carlin nie musi przypaść do gustu każdemu, to Lois już, jak najbardziej. Charakterystyczny głos, doskonały humor, czego chcieć więcej? Łapcie więc część jednego z jego występów. Dowiecie się z niego dlaczego Lois boi się nietoperzy i co jest nie tak z mieszkaniem na odludziu.

 

Myślę, że to tyle, jeśli chodzi o ciekawe linki. Chcecie więcej tego typu wpisów? Dajcie znać komentarzem.

***

Podobał się tekst? Udostępnij go! Zajmie to moment, a pomoże mi w rozwoju. Pod postem są ikonki, Dzięki ;)

Chcesz dodać mi motywacji do dalszej roboty? Zostaw komentarz.

Polub również fanpage bloga, by być na bieżąco z najnowszymi wpisami.

Jeśli lubisz gry wideo, to zapraszam też na mój profil na Instagramie.